مزیت-فرش-کناره-برای-منزل 17 اسفند 1400

مزیت فرش کناره برای منزل

کناره ها، فرش هایی هستند که معمولا طولی چند برابر عرض خود دارند. از این فرش ها معمولا در راهروها، ورودی خانه، راه پله ها، اتاق خواب و... استفاده می کنند. در این مطلب، ابتدا قصد داریم تا مزیت های این فرش ها را برشماریم و سپس به سراغ مکان هایی برویم که با این نوع فرش ها زیبا تر می شوند. 

پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. 

 نیم نگاهی به مزایای کناره فرش ها 

این فرش ها مزایای خوب و جالبی را برای شما فراهم می کنند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  1. محافظ خوبی برای محل های پر رفت و آمد، هستند. مخصوصا محل هایی که کف پوش سختی دارند و مستعد آسیب بیشتری هستند. 

  1. مناسب کف پوش های چوبی سخت هستند. چرا که هرگونه لغزش بر روی سطح چوب را کاهش می دهند و راحتی و گرما را به فضایی که در آن هستند می بخشند. 

  1. برای قرار دادن در مکان هایی که فرش های سایز استاندارد مناسب آن نیستند، ایده آل هستند و می توان گفت یکی از اصلی ترین دلایل تولید این نوع فرش ها همین موضوع است. 

  1. این فرش ها به تنهایی می توانند باعث سرزندگی و تغییر درمحیط شوند. به طوری که اگر قصد تغییر و جابجایی دکوراسیون را دارید، نیازی نیست تغییر زیادی ایجاد کنید، کافی است کناره ای را پهن کنید و شاهد تغییراتی بزرگ در دکوراسیون داخلی باشید. 

 

- پهن کردن کناره فرش ها در راهروها و ورودی ها 

 

استفاده از کناره فرش ها در راه روها
ورودی ها و راهروها جز فضاهایی هستند که معمولا کسل کننده به نظر می آیند. زیرا این فضاها نسبت به اتاق ها و سایر فضاها کوچک تر هستند و اگر چیز زیادی به آن ها اضافه شود به هم ریخته می شوند. 

اما نباید این فضاها را نادیده گرفت و آن ها را به حال خود رها کرد و به راحتی با پهن کردن یک کناره به رنگ روشن می توان کاری کرد تا چشم های مهمان با ورود به خانه ی شما برق بزند. 

همچنین استفاده از کناره در راهروها به خودی خود، نقاط خصوصی تر خانه مثل اتاق خواب را از سایر قسمت ها جدا می کند. 

- پهن کردن در اتاق خواب

زمانی که از خواب بیدار می شوید و قصد دارید تا از تخت پایین بیاید، اگر پاهایتان روی زمین قرار گیرد و مخصوصا اگر زمستان هم باشد و کف خانه هم کمی سرد، حس بدی را تجربه خواهید کرد. 

حالا فرض کنید کناره ای را جلوی تخت خواب خود پهن کرده اید و پاهای خود را روی آن می گذارید. باز هم آن حس بد را دارید یا تبدیل به حس دلنشینی شده است؟ 

البته مجبور نیستید که از کناره ها در اتاق خواب استفاده کنید و می توانید از فرش هایی با سایز های استاندارد استفاده کنید، اما قطعا قسمتی از آن به زیر تخت خواب رفته و فضای زیبایی را ایجاد نخواهد کرد. 

- پهن کردن در فضا های پر رفت و آمد 

قطعا وجود یک کناره در فضاهایی که رفت و آمد زیادی دارند غنیمت خواهد بود. چرا که سطحی راحت و نرم را برای شما به وجود خواهد آورد و حس خوبی را برای شما ایجاد خواهد کرد.  

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای این فضاها از کناره هایی به رنگ تیره استفاده کنید تا کثیفی را نشان ندهند و نیاز به شستشوی زیاد نداشته باشند. همچنین در نظر داشته باشید تا فرش های بادوام را انتخاب کنید تا خیلی زود فرسوده نشوند. 

یکی از این فضاها جلوی دستشویی یا توالت هر خانه است. 

 

- پهن کردن در راه پله ها 

سنگ ها و راه پله سخت هستند و راه رفتن روی آن ها پاها را آزار می دهد. پهن کردن کناره در راه پله ها می تواند علاوه بر ایجاد راحتی، ایمنی هم ایجاد کند. البته باید آن ها را با چسب یا پیچ یا هر چیز دیگری به پله ها محکم کنید تا خود فرش جابجا نشود، که اگر جابجا شود علاوه بر اینکه ایمنی ایجاد نخواهد کرد، باعث لغزش و سرخوردن از پله ها نیز خواهد شد. 

- پهن کردن در فضاهای کوچک 

از کناره ها می توان در قسمت های رختکن، کمدهای دیواری و... که فضای کوچکی جلوی آن ها فراهم است استفاده کرد و آن ها را بزرگتر جلوه داد. 

 

نظرات (0)

image

نظر شما درباره این مطلب

image