طراحی-دکوراسیون-به-سبک-مدرن 05 دی 1400

طراحی دکوراسیون به سبک مدرن

در مورد طراحی دکوراسیون به سبک مدرن تا چه اندازه اطلاعات دارید؟ امروز قصد داریم در رابطه با سبکی صحبت کنیم که از اواسط قرن 20 مورد توجه قرار گرفت. به صورت کوتاه و صریح می توانیم بگوییم سبک مدرن به دور از هر گونه پیچیدگی است. جزئیات غیر ضروری دراین سبک هیچ جایگاهی ندارد. اگر شما هم از آشفتگی و شلوغی بیزار هستید، بدون شک این سبک مناسب ترین گزینه برای دکوراسیون منزلتان خواهد بود.

یک منزل به سبک مدرن چه ویژگی دارد؟

اندازه پنجره ها از بارزترین ویژگی های سبک مدرن است. به دلیل ابعاد بزرگ پنجره ها، نور طبیعی بیشتری به سمت خانه هدایت خواهد شد. این موضوع سبب خواهد شد ضمن بهره مندی از انرژی طبیعی خورشید، مصرف انرژی نیز کاهش یابد. به لطف همین پنجره های بزرگ شما قادر خواهید بود فضای بیرون را بهتر و راحت تر ببینید.

معمولا در آماده سازی فضاهایی که به سبک مدرن طراحی شده اند از پرده استفاده نمی شود. اما در صورتی که شما تمایل به ایجاد حریم امن دارید، پارچه های نازک و لطیف برای پوشش پنجره ها مناسب خواهد بود.

از دیگر المان های محبوب در دکوراسیون به سبک مدرن کاغذ دیواری است. برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب به رنگ های خنثی توجه داشته باشید، به دلیل اینکه کاغذ دیورای مناسب این سبک از این دست رنگ هاست.

یک بار دیگر جمله ابتدای متن را تکرار می کنیم. فراموش نکنید که منازل طراحی شده به سبک مدرن باید از پیچیدگی و شلوغی دور باشند. فضا باید به گونه ای آراسته شود که به مخاطب احساس آرامش و خلوتی القا شود.
 

 


چه مبلمانی مناسب دکوراسیون به سبک مدرن است؟

برای انتخاب مبلمانی هماهنگ با سبک دکوراسیون منزل خود، از نمونه های مدرن استفاده کنید. معمولا نمونه های با کیفیت در این سبک قیمت بالایی دارند. البته با کمی تحقیق می توان نمونه های ارزان قیمت با کیفیت مطلوب تهیه کرد.

دکوراسیون مدرن نباید با مبلمان های متعدد چینش شود. به دلیل اینکه تعدد اشیا، نظم فضای مدرن را مختل خواهند کرد. انتخاب مناسب دیگر در این سبک استفاده از کاناپه های ساده است.

 

چه رنگی مناسب سبک دکوراسیون مدرن است؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم سبک مدرن با تنوع رنگ همخوانی زیادی ندارد. شما تنها مجاز به انتخاب چند رنگ محدود برای فضای خانه خواهید بود. بیشتر رنگ ها در این سبک خنثی هستند. همچنین تمامی عناصر متشکل از یک رنگ خاص هستند. مثلا پارچه ای که برای مبلمان و پرده انتخاب می کنید، باید از یک رنگ واحد تشکیل شده باشند.

به فکر ایجاد تعادل در فضا باشید!

رنگ های خنثی مانند طوسی، سفید و کرم بیشترین استفاده را در سبک مدرن دارند. جهت ایجاد فضای متعادل، به دنبال کاهش سردی محیط باشید. به این منظور از رنگ های کرم برای کف پوش خانه استفاده کنید.

احتمالا پارکت انتخابی مناسب برای پوشش کف خواهد بود. انتخاب پارکت سبب ایجاد تعادلی خوب در محیط خواهد شد.

البته اگر به دنبال ایجاد فضایی یک دست و سرد هستید، سرامیک های رنگ روشن را به جای پارکت انتخاب کنید. این سرامیک ها باید با رنگ دیوار و سایر عناصر همخوانی داشته باشد.

جایگاه فلزات براق در دکوراسیون به سبک مدرن

از فلزات براق غافل نشوید. این فلزات در فضاهای مدرن کاربرد های زیادی دارند. این موارد مناسب بخش های مختلف خانه شما هستند.

عناصری که از کروم و یا استیل ساخته شده باشند، به اندازه کافی زیبا و براق هستند. این فلزات خود را در لوستر، آباژور، شیرآلات، بخشی از کابینت و … نشان خواهند داد.

ترکیب سبک مدرن با آینه

ایجاد فضایی دلچسب که آرامش روح و روان را به ارمغان آورد، تنها هدف سبک مدرن است. این دلیل واضحی است تا هیچ گونه جزئیات غیر ضروری در این سبک جایگاهی ندارد. دکوراسیون مدرن به شما کمک خواهد کرد تا فضا را آن چیزی که هست بزرگ تر جلوه کنید. در صورتی که برای پیاده سازی این سبک فضای بزرگی در اختیار ندارید، از آیینه ها کمک بگیرید. معجزه آینه همان بزرگ جلوه دادن محیط است.
 

 

 

نظرات (0)

image

نظر شما درباره این مطلب

image